Aktivna nastava
Na primeru života žabe, kroz aktivnu nastavu,  učili smo o biljkama i životinjama naših voda. Polazište aktivne nastave je da deca najbolje uče kroz vlastitu aktivnost. Aktivna nastava se bazira na koncepciji kooperativnog učenja i polazi se od toga da je učenje proces izgrađivanja. Nastavnik je voditelj celokupnog procesa kako u obrazovnom tako i u tehničko-organizacionom smislu. On podstiče, usmerava i pomaže učenicima da u aktivnom procesu izgrađuju svoje znanje. Proces interaktivne nastave je dinamičan, aktivan, raznovrstan i fleksibilan.
Uloga učiteljice na času je bila da sa učenicima podeli nekoliko naučnih činjenica o žabama i da istakne zadatak pisanje priče o životu žabe. Kako učenici nisu imali nikakva predznanja o životu žabe, priče su se zasnivale na saznanjima sa časa: na svet dolaze iz jaja, razvijaju se u punoglavce, a potom u žabe. Sledeći zadatak zahtevao je rad u paru i aktivno učešće svih učenika kako bi osmislili lutkarsku predstavu kojom bi prikazali kako izgleda život žabe mlađoj grupi dece. Rad na predstavi zahtevao je osmišljavanje scenografije i glumaca/lutkica sa naglaskom na stvaranju situacija koje u najvećoj meri liče na stvarne. Na taj način su učenici otkrili stanište žaba i njihove susede. Kako su predstavu povezali sa predstavama bajki koje su gledali u pozorištu, otkrili su da u njihovoj predstavi negativni likovi moraju biti prirodni neprijatelji žaba: roda, čaplja... Nakon izvođenja završne predstave učenici su se vratili pisanju priče koja je ujedno bila provera usvojenosti naučenog.
U grupi Pčelice učenici prvog razreda su izveli lutkarsku predstavu, a nakon nekoliko dana su im organizovali kviz znanja.