Učenici privatne osnovne škole „Kreativno pero", nakon pročitane knjige i odgledane predstave 29. septembra podelili su svoje utiske i viđenja predstave „Gospođa ministarka"

Predstava „Gospođa ministarka" u knjizi i na sceni

Nakon što smo pročitali i uradili „Gospođu ministarku“, razredna Jelena i nastavnik srpskog Stefan predložili su da odgledamo jednu od verzija u pozorištu „Boško Buha“. Poneti različitim utiscima sa predstave, na narednom času srpskog jezika razmišljali smo na temu „Kako sam doživeo Gospođu ministarku u knjizi i na sceni“, a ovo su neki naši odogovori.

Doživeo sam „Gospođu ministarku“ kao jednu veoma interesantnu knjigu. Predstava mi se svidela više od knjige zato što ima interakciju sa publikom, a i predstava ima svojih prednosti: skoro pa sve je isto kao u knjizi, ali je mnogo smešnije uživo na sceni. Mnogo mi se svidelo i bilo zanimljivo jer su muškarci glumili žene i bili baš dobro našminkani i kostimirani.  Osećam kao da sam doživeo knjigu uživo, jer u knjizi - dok je čitam - nemam doživljaj kao u pozorištu. Tamo je sve smešno, naročito kada vidiš i druge ljude kako se smeju.

Obe verzije „Gospođe minstarke“ imaju svoje prednosti i mane. Meni se više svidela predstava. Smešna je i prikazuje događaje iz knjige na zanimljiviji način. Međutim, predstava je veoma duga, oko tri sata. Malo je teško da budeš koncentrisan celu predstavu. Nekoliko razgovora je izostavljeno iz knjige, a predstava takođe ima odličnu muziku. Knjiga nije komična koliko i predstava. Moja konačna ocena: Predstava ima odličnu mziku, veoma je smešna, komična, ali je sa druge strane duga; uz to, a i celovito moje iskustvo, predstava čini bolju varijantu.

Predstava je sama po sebi veoma neobična jer sve uloga igraju muškarci, a to se i ne primećuje toliko jer se uneseš u predstavu i ne zanima te. Smatram da je Ministarka / Živka luđa uživo.

Petar Barbulj, VIII

Aleksa Jovanović, VIII

Anastasija Milovanović, VIII